मरिच खाँदा हुने यी अचुक फाइदाहरु, थाहा पाईराखौँ

मरिच प्रत्येकको घरको किचेनमा पाइने मसला हो । यो खानाको स्वाद बढाउने मसला मात्र नभई एक अचुक औषधी पनि हो, जुन हामीलाई थाहा नहुन सक्छ । सामान्यतय मरिचलाई तरकारीको स्वाद बढाउन प्रयोग गरिन्छ । यसले खानालाई त स्वादिष्ट बनाउँछ नै । स्वास्थ्य सम्बन्धी पनि अनेकौँ अद्भुत गुणहरु छन् । मरिचलाई बिहानमा तातो पानीसँग सेवन गर्दा हाम्रो शरीरलाई एकदम फाइदा मिल्छ । आयुर्वेदका अनुसार बिहान तातो पानीसँग मरिच सेवन गर्नाले शरीरको रोग प्रतिरोधात्मक क्षमता बढ्छ । हेर्नुहोस् यसका अद्भुत फाइदाहरु विस्तारमा:

१. डीहाईड्रेशन (पानीको कमी) हुनबाट बचाउनु: यदि तपाइँलाई डीहाईड्रेशन भएको छ भने तातो पानीसँग मरिच खानुहोस् । जसले शरीरमा पानीको कमी हुन दिँदैन ।

२. शक्ति बढाउनु: मरिचले शरीरको शक्ति अर्थात् क्षमता बढाउँछ । साथै कब्जियतको समस्या भएको व्यक्तिहरुका लागि पानीसँग मरिच खानु एकदम फाइदाजनक हुन्छ । यसले शरीर भित्र हुने विकार पदार्थलाई बाहिर निकाल्न सहयोग गर्छ । त्यस्तै एसीडीटिको समस्यालाई पनि दुर गर्छ ।

३. बोसो घटाउनु: मरिचले शरीरमा जम्मा भएर बसेको बोसो घटाउन मद्धत गर्छ । यसले शरीरमा बढी भएको क्यालोरी बर्न गरेर तौल घटाउँछ । यसको लागि तातो पानीसँग मरिच खानुहोस् ।

४. ग्यासको समस्याबाट छुटकारा दिलाउनु: यदि तपाइँ ग्यासको समस्या बाट ग्रसित हुनु हुन्छ भने एक कप पानीमा आधा चम्चा मरिच र आधा चम्चा कालो नुन मिसाएर केहि दिनको लागि नियमित रुपमा सेवन गर्नु होस् । यसले ग्यासको समस्याबाट सधैँको लागि छुटकारा पाउँछ ।

५. यदि घाँटीमा समस्या छ भने मरिचलाई मिस्रिसँग मिसाउने र यसलाई चाटेर खाँदा बन्द भएको घाँटी खोल्छ। यसको साथै ८-१० ओटा मरिचको दाना पानीमा उमालेर कुल्ला गर्नाले घाँटी बस्ने समस्याबाट छुटकारा पाउँछ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!